Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...
Avrupa İslam Üniversitesi'nde aylar önce tartışmalar devam ederken Hikmet Gürcüoğlu'nun ekibi yeni bir üniversite kurdukları ve 13 Aralık 2019'da Hollanda'nın Lahey kentinde açılışı olduğu öğre...

Ukrayna savcılığı RİA Novosti Ukrayna yetkilisi için 60 gün gözaltı talep etti

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) tarafından önceki gün gözaltına alınan RT ve Sputnik’in bağlı olduğu Rossiya Segodnya ajansının yayın partneri RİA Novosti Ukrayna’nın Genel Yayın Yönetmeni Kiril Vışinskiy’nin avukatı Andriy Domanskiy, müvekkiliyle ilgili açıklamada bulundu.

Ukrayna savcılığı RİA Novosti Ukrayna yetkilisi için 60 gün gözaltı talep etti

Güvenlik Servisi (SBU) tarafından önceki gün gözaltına alınan RT ve Sputnik’in bağlı olduğu Rossiya Segodnya ajansının yayın partneri ’nın Genel Yayın Yönetmeni ’nin avukatı Andriy Domanskiy, müvekkiliyle ilgili açıklamada bulundu.

Domanskiy, Sputnik’e yaptığı açıklamada Ukrayna savcılığının müvekkili Vışinskiy hakkında 60 günlük kefaletsiz gözaltında tutulması talebinde bulunduğunu söyledi.

VIŞİNSKİY: HER ŞEY PLANLI

Vışinskiy de her şeyin planlı olduğunu ifade etti.

Rossiya 24’ün aktardığına göre, Vışinskiy mahkemede “Soruşturulmanın gerçekleştirilme biçimi ve olanlar her şeyin planlı olduğunu gösterdi. Evimde arama yapılırken SBU’dan bir sözcü çoktan benim gözaltına alındığımı duyurmuştu” dedi.

SBU görevlileri 15 Mayıs’ta RİA Novosti Ukrayna ofisine zorla girip arama yaptı. Vışinskiy’i gözaltına aldı ve evini aradı. Ukrayna ve vatandaşlığına sahip Vışinskiy vatan hainliği ile suçlanıyor. Gazeteci 15 yıl kadar hapis cezası tehdidi altına.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın