Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

“Vatan Partisi buradan defolsun” diye bağıran kişi bakın kim çıktı

Öncü Kadın’ın Diyarbakırlı anneleri ziyareti sırasında il binasından çıkarak kışkırtıcı sözler sarfeden kişinin HDP Milletvekili Remziye Tosun olduğu ortaya çıktı. Tosun, daha önce de Eren Bülbül’ün katilinin cenazesine katılmış, polisin kolunu ısırmıştı.

Öncü Kadın’ın Diyarbakırlı anneleri ziyareti sırasında il binasından çıkarak kışkırtıcı sözler sarfeden kişinin HDP Milletvekili olduğu ortaya çıktı. Tosun, daha önce de Eren Bülbül’ün katilinin cenazesine katılmış, polisin kolunu ısırmıştı.

başkanlığındaki Vatan Partisi heyeti, dünkü Diyarbakırlı anneleri ziyareti sırasında HDP’lilerin sözlü saldırısına maruz kalmıştı.

HDP İl Başkanlığı binasından çıkarak “Vatan Partisi buradan defolsun” diye bağıran kişinin HDP Milletvekili Remziye Tosun olduğu ortaya çıktı.

Tosun’un sicili ise oldukça kabarık.

Hendek savaşları sırasında Sur’da 10 ay kalarak teröristlere yardım eden Tosun, güvenlik güçlerinin teröristleri temizlemesiyle birlikte yaşam koridorundan çıkartılarak tutuklanmıştı. Tosun’un Sur’da yaralanan teröristleri tedavi ettiği ortaya çıkmıştı. Daha sonra Diyarbakır’dan milletvekili seçilen Remziye Tosun, Meclis’ten çok terörist cenazelerinde boy gösterdi.

17 yaşındaki Eren Bülbül’ü şehit eden katilin cenazesine katılarak büyük tepki çeken HDP’li Tosun, son olarak Gümüşhane’de öldürülen terörist Mehmet Yakışır’ın cenazesinde görüntülendi.

Tosun, bugüne kadar PKK’lı tutuklulardan Öcalan eylemlerine kadar pek çok etkinliğe katıldı. Diyarbakır’da polisin kolunu ısırmasıyla da gündeme gelen Tosun, bir eylemde de emniyet amirine “Devletiniz izin vermiyor” demiş, “Bizim devletimiz sizin devletinizdir. Siz farklı bir ülkede mi yaşıyorsunuz? Vekilim bu lafı siz demeyin, siz Meclis’te yemin etmiş bir insansınız. Burası hepimizin devleti. Bu ilde hiçbir anneye jop kalkmadı, kalkmayacak” yanıtı almıştı.

(Aydınlık.com)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın