Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı.
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı "Ermeni Diasporası Dosyası" adını verdiği bir video paylaştı...
T.C. Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği heyeti Hollanda'yi ziyaret etti ve Hollanda Ticaret Odası Türkiye Masası yetkilisi Cor Bekker eşliğinde Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilgili...

Veyis Güngör’den Metin Külünk’e; Tehdit dolu gönderme!

Veyis Güngör’den Metin Külünk’e; Tehdit dolu gönderme!

Avrupa’daki ve ’nün saldırısından sonra ’daki Veyis Güngör‘de boş durmadı ve AK Parti’li Külünk’e karşı harekete geçti. Teröristbaşı Fethullah Gülen’in borazanı Zaman gazetesi’nin yazarı ağır tehditler içeren köşe yazısı kaleme aldı.

Terör örgütü PKK’nın yayın organı ‘Yeniozgurpolitika’ ve Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) yayın organı olan ‘Tr724‘ (Türkiye’ye karşı 7 gün 24 saat) adlı iftira saçan sitelerin AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk‘ü hedef aldıktan hemen sonra Hollanda adlı oluşumun başkanı eski Zaman gazetesi yazarı Veyis Güngör’ün harekete geçerek Külünk’e tehdit içeren yazı kaleme alması, Hollanda Türkleri tarafından, “Avrupa’nın derin yapısı düğmeye bastı, şer odakları bir anda harekete geçti” şeklinde değerlendirildi.

Hollanda‘dan dünya’ya yayın yapan PKK’nın sözcüsü konumundaki yayın organı ANF ve geçtiğimiz günlerde Külünk’le ilgili geniş kapsamlı “algı ve yalan haber” içerdiği bildirilen bir yazıyı yayına vermiş ve “AKP’li vekil Hollanda ve Almanya’da Türk çetelerine TC devletinin parasını vererek Kürtlere suikast girişimine hazırlanıyor” gibi ifadeler yer alan ‘sözde habere’ yer verdi.

İşte PKK’nın yayın organı olan o haber siteleri:

Benzer açıklamalara yer veren, şerefsizliği 15 Temmuz’da tam olarak tescillenen Fethullah Gülen adlı kaçağın yönettiği FETÖ’nün yayın organı Türkiye’ye karşı 7 gün 24 saat anlamına gelen ‘Tr724’ adlı yalan yığınağı site’de ise, “AKP İstanbul milletvekili Metin Külünk’ün, Almanya’da örgütlü suçlarla gündeme gelen ‘Almanyalı Osmanlılar’ adlı çetenin ileri gelenlerine birçok kez para verdiği iddia edildi. Almanmedyasına göre,  bu parayla silah da satın aldı” ifadelerine yer verdi.

FETÖ ve PKK AVRUPA’DA ‘TÜRK DÜŞMANLIĞI’NDA BİRLEŞTİ
Bu haberler Almanya ve Hollanda’da yapılırken bir diğer taraftan Zaman adlı FETÖ medyasının köşe yazarı ve Türkevi adlı kurumun başkanı olarak takdim eden Veyis Güngör,“15 Temmuz kanlı darbesiyle oluşan bulanık suda balık avlamaya kalkıyorlar. Devletten aldıkları maaşla ve bulundukları konumla, milletin evlatlarına kafa tutmayı deniyorlardiyerek FETÖ ve PKK’nın açıklamalarına benzer bir açıklamaya yermesi, Avrupa’da yaşayan Türkler tarafından benzer bir saldırının olduğuna dikkatleri çekti. Hollandalı Türk aydınlar konu ile ilgili, “PKK-FETÖ Terör Örgütlerinin Külünk’e saldırdığı bugünlerde Veyis Güngör’ün de boş durmayarak saldırması aralarında gizli görüştükleri ve fikir alışverişinde bulundukları anlaşılıyor,” denildi.

VEYİS GÜNGÖR NEDEN BUGÜNÜ SEÇTİ VE HEDEFİ METİN KÜLÜNK’TÜ?
Hollanda’da 8 yıl boyunca Avrupalı Türk Demokratlar Birliği () başkanlığını yapan Güngör, Külünk’ün zorla görevden alması ile görevine son verildi.  Sadece UETD başkanlığından hem alınması değil üyeliktikten de çıkarıldığı kayıtlara geçtiği biliniyor. Hollanda’daki önemli kaynaklar, “Veyis Güngör’ün UETD Hollanda Başkanı olduğu dönemde, UETD’nin Genel Başkanı Süleyman Çelik idi. Güngör, Çelik’in, ‘Hollanda’daki Türk toplumu ile sık sık bir araya gel toplantılar düzenle’ tavsiyelerine uymuyor ve ben,’ akademik çalışmalar yaparım, ben halkla bir araya gelemem, FETÖ’ye de karşı çıkmamı beklemeyin’ ifadeleri ile kendisini savunuyordu ve görevden ayrılması istendiğinde de Süleyman Çelik’i dinlemiyordu. Bu durum karşısında Almanya’daki UETD genel merkezi AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Metin Külük’ü devreye soktu. Güngör, görevi bırakmamak için dirensede, Külünk’ün karşısında daha fazla dayanamadı ve istifa etmek zorunda kaldı,” dedi.

İşte Güngör’ün, ’lı milletvekili bu sefer faka bastı” başlıklı köşe yazısının alt kısımında, Metin Külünk’e karşı sarf ettiği o ifadeler:

YeniVatanGazetesi.com

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.