Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...
Yazar: Çağdaş Bayraktar Falih Rıfkı Atay, Zeytindağı romanında Osmanlı’nın çöküşünü kendine has üslubuyla çarpıcı bir şekilde işler. İçiniz sızlaya sızlaya okursunuz, Türk askerinin Ortadoğu’dan kalbinde...

VİDEO | Herkesin yaklaşmaya cesaret edemediği dosyayı Eşref Kerküklü açtı: Gizli işbirliği

Gazeteci Eşref Kerküklü çok tartışılan büyük bir dosyayı açtı. Irak Türkmenleri arasında büyük bir tartışma başlatı. Kerküklü, Irak Türkmen Cephesi önceki dönem Telafer milletvekili Nebil Harbo ile söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi de ele alınan konu Irak Türkmenlerin de büyük bir tartışma yarattı. Irak Türkmenleri, ITC yönetimini istifaya çağırdı. 

VİDEO | Herkesin yaklaşmaya cesaret edemediği dosyayı Eşref Kerküklü açtı: Gizli işbirliği

Irak Türkmen Cephesi Telafer önceki dönem milletvekili, Türkmen siyasetinde aktif isim Nebil Harbo ile söyleşi gerçekleştirdik. Harbo, günlerdir Türkmeneli’nde çok tartışılan ve Türkmen milletinde öfke uyandıran bir konuyu gündeme taşıdı. , ’nin Kuzey Irak’taki Kürt siyasi partilerinden birisi olan ile anlaşma yaptığını dile getirdi. Türkmen gündeminden bir türlü düşmeyen bu konuyu görüştük.

İşte Türkmen Vekil Nebil Harbo’nun verdiği söyleşinin satır başları:

“Maalesef Irak Türkmen Cephesi başkanı milleti bıraktı kendi kişisel çıkarları için çalışıyor. Türkmen milleti ile bağını kesti ve milletten uzaklaştı. olmak için, Kürtistan Yurtseverler Partisi (KYB) ile gizli anlaşma yaptı ve elimizde ese kaydı ve görüntüleri var.

CUMHURBAŞKANLIĞI YARDIMCILIĞINI VERİN, VALİLİĞİNİ ALIN

Erşat Salihi, ile yaptığı gizli görüşmede cumhurbaşkanı yardımcısı görevini talep etti buna karşılık olarak Kerkük valiliğin KYB’lilerin seçtiği birisi olacağını teklif etti.

ERŞAT SALİHİ DİĞER TÜRKMEN VEKİLLERİ İLE DÜŞMANLIK YAPAR

Erşat Salihi bu iddiaları yalanlasın veya mahkemeye baş vursun bizde elimizde olan ses kaydı ve görüntüleri mahkemeye sunalım. Erşat Salihi, ITC’nin için de görev alan diğer milletvekilleri ile devamlı düşmanca tavırlar sergiler. Türkmen milletvekilleri ile düşmanlık yapar.

GENEL SEÇİMLER DE ADAYLAR MAĞDUR EDİLDİ SEÇİM BÜTÇESİ SADECE SALİHİ’YE HARCANDI

Irak genel seçimler de Türkmen Cephesi partisinden adaylığını koyan milletvekilli adayları bekledikleri desteği görmediler, seçim çalışması için verilen bütçe adil paylaşılmadı. Sanki seçim bütçesi sadece Erşat Salihi için harcandı.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın