Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı. Hollanda Türk Federasyonu Başkanı Murat...
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin çay ocağında geçtiği ve kurgu olduğu iddia edilen görüntülerinin gerçek olduğu ortaya çıktı.
Tutuklanan ABD’nin İstanbul Konsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz’un, 17-25 Aralık darbe girişiminden 32 gün önce FETÖ’cü eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile emniyette...

ViDEO | HTİB Başkanı Mustafa Ayrancı PKK yürüyüşünde! ‘Erdoğan Terörist’

ViDEO | HTİB Başkanı Mustafa Ayrancı PKK yürüyüşünde! ‘Erdoğan Terörist’

YORUM-HABER | ŞiMŞEK GÖKTAŞ

Radikal-Marjinal oluşumlara yakınlığı ile bilinen Hollanda Türkiyeli İşçiler Birliği (HTİB) Başkanı , PKK Avrupa yapılanmasının, Avrupa çapında düzenlediği “Efrin ile dayanışma eylemleri” adlı yürüyüşüe katıldığı görüntülere yansıdı.

‘PKK terör örgütü değildir, T.C. terör devletidir ve Ermeni soykırımı yapmıştır’ gibi açıklamaları ile kendinden söz ettiren Ayrancı, PKK sampatızanları ile birlikte ‘terörist Erdoğan’ sloganı eşliğinde Amsterdam belediye binası önünden, Meseumplein’e doğru yürüyüşe katıldığı görüntülendi.

İşte Ayrancı’nın o görüntüleri:

Hollanda Türkevi Topluluğu adlı oluşum başkanı , geçtiğimiz haftalarda kendisine yöneltilen eleştirel haberlere karşı 60 kadar bilinçsiz ve konuya hakim olmayan insanlardan imza topluyarak ‘toplumsal bildiri’ adlı bir bildiri yayınlamış ve  adı geçen kişileri PKK ve FETÖ mensupları ile imza kampanyasında yan yana getirmişti. FETÖ’nün medyası eski zaman adlı gazetenin yazarı Güngör, PKK ve FETÖ destekçileri ile ilgili sosyalmedya sayfasından yaptığı bir paylaşımda ‘farklı dünya görüşlerine sahip’ kişiler olarak yorumladı.

PKK ve FETÖ destekçisi olduğu açıkca bilinen kişileri, mahsum ve bilinçsiz insanlarla yanyana getirerek 60 kişinin adının FETÖ ve PKK mensupları ile anılmasına yol açtı. Güngör, Zeytin Dalı Harekatı’nın 15. gününe girmesine ve Hollanda’daki pek çok STK’nın Afrin Operasyonu ile ilgili bildiri yayınlanmasına rağmen, Güngör’ün Afrin Operasyonu ile ilgili bildiri yayınlamadığı ve toplumsal imza toplamadığı dikkatlerden kaçmadı.

İşte Veyis Güngör’ün sosyalmedya üzerinden paylaştığı sözde ‘bildiri’

Güngör’ün, ‘Hollanda’da toplumsal çağrı’ başlıklı açıklamaya benzer Afrin Operasyonu ile ilgili ne zaman  açıklama yapacağı Hollandalı Türkler tarafından merak konusu.

BENZER HABERLER:

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.