Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...

ViDEO | HTİB Başkanı Mustafa Ayrancı PKK yürüyüşünde! ‘Erdoğan Terörist’

ViDEO | HTİB Başkanı Mustafa Ayrancı PKK yürüyüşünde! ‘Erdoğan Terörist’

YORUM-HABER | ŞiMŞEK GÖKTAŞ

Radikal-Marjinal oluşumlara yakınlığı ile bilinen Hollanda Türkiyeli İşçiler Birliği (HTİB) Başkanı , PKK Avrupa yapılanmasının, Avrupa çapında düzenlediği “Efrin ile dayanışma eylemleri” adlı yürüyüşüe katıldığı görüntülere yansıdı.

‘PKK terör örgütü değildir, T.C. terör devletidir ve Ermeni soykırımı yapmıştır’ gibi açıklamaları ile kendinden söz ettiren Ayrancı, PKK sampatızanları ile birlikte ‘terörist Erdoğan’ sloganı eşliğinde Amsterdam belediye binası önünden, Meseumplein’e doğru yürüyüşe katıldığı görüntülendi.

İşte Ayrancı’nın o görüntüleri:

, geçtiğimiz haftalarda kendisine yöneltilen eleştirel haberlere karşı 60 kadar bilinçsiz ve konuya hakim olmayan insanlardan imza topluyarak ‘toplumsal bildiri’ adlı bir bildiri yayınlamış ve  adı geçen kişileri PKK ve FETÖ mensupları ile imza kampanyasında yan yana getirmişti. FETÖ’nün medyası eski zaman adlı gazetenin yazarı Güngör, PKK ve FETÖ destekçileri ile ilgili sosyalmedya sayfasından yaptığı bir paylaşımda ‘farklı dünya görüşlerine sahip’ kişiler olarak yorumladı.

PKK ve FETÖ destekçisi olduğu açıkca bilinen kişileri, mahsum ve bilinçsiz insanlarla yanyana getirerek 60 kişinin adının FETÖ ve PKK mensupları ile anılmasına yol açtı. Güngör, Zeytin Dalı Harekatı’nın 15. gününe girmesine ve Hollanda’daki pek çok STK’nın Afrin Operasyonu ile ilgili bildiri yayınlanmasına rağmen, Güngör’ün Afrin Operasyonu ile ilgili bildiri yayınlamadığı ve toplumsal imza toplamadığı dikkatlerden kaçmadı.

İşte ’ün sosyalmedya üzerinden paylaştığı sözde ‘bildiri’

Güngör’ün, ‘Hollanda’da toplumsal çağrı’ başlıklı açıklamaya benzer Afrin Operasyonu ile ilgili ne zaman  açıklama yapacağı Hollandalı Türkler tarafından merak konusu.

BENZER HABERLER:

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın