Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

VİDEO | İTC’de gerçekleşen görev değişimi tartışma yarattı

VİDEO | İTC’de gerçekleşen görev değişimi tartışma yarattı

Yürütme Kurulu son gelişmeleri değerlendirmek üzere Kerkük’te toplandı.

Irak Türkmen Cephesi genel başkanı milletvekili başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu üyeleri ve Irak Türkmen Cephesi İl Başkanları da hazır bulundu. Toplantı, Tavuk ilçesinde geçtiğimiz cumartesi günü düzenlenen terör saldırısında şehit olan Türkmenler için Fatiha Suresi’nin okunmasıyla başladı.

‘BİR GÖREVDEN ALINDI ALTI GÖREV VERİLDİ’

Nisan ayında yapılacak yerel seçimlerde Irak Türkmen Cephesi’nin izleyeceği haritanın ele alındığı toplantıda, çıkan kararlar ve görev değişikliği tartışma konusu oldu. sözcüsü ’nin sözcülük görevinden alınarak 6 farklı görev verilmesi, sosyalmedya sayfalarında Türkmenler tarafından tartışma konusu oldu.

‘İTC’Yİ BİTİRME PROJESİ’

ITC içindeki bir grubun kendilerine farklı görevler vererek İTC içinde varlıklarını sürdürmeleri Türkmen halkı tarafından günlerdir tartışılıyor. İTC sözcülüğüne atanarak getirilen Ali Mehdi, İTC sözcülüğünden alınarak 6 farklı göreve getirildi. Mehdi’ye verilen görevler, Türkmemler tarafından, “ITC’yi bitirme projesi” olarak değerlendirildi.

Türkiye’de Türkmen dernekleri arasında yer alan ve yaptığı verimli faaliyetleri ile kendisinden bahs ettiren Türkmeneli Altunköpru Whatsapp grubu yönetimi, Mehdi’ye verilen görevleri protesto etmek için mangal faaliyeti düzenliyerek, “Ali Mehdi beye daha fazla görev verilsin” diyerek tepki gösterdiler.

Ali Mehdi’ye verilen görevler sünlardır:

1- Il meclis üyesi
2- Diş Siyasi Sorumlusu
3- Yönetme Kurul Üyesi
4- Eğtim Sorumlusu
5- Türkmen Eğtimi Sorumlusu
6- Türkmen Basın Sorumlusu

Mehdi’ye verilen görevleri protesto amaçlı çekilen toplu resimde Türkmen aktivistler elleri ile ‘6’ pozu vererek duruma tepki gösterdi.

Ayrıca Ali Mehdi, önceki görevinde beklenilen çalışmayı yapmadığı öğrenildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın