Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

VİDEO | Mustafa Cingçöz’e FETÖ kumpası!

VİDEO | Mustafa Cingçöz’e FETÖ kumpası!

ÖZEL HABER | CELAL ŞENSEVER

ve Hollanda Türkleri Konseyi genel başkan yardımcısı ’e Hollanda’daki Fethullahçı Terör Örgütü mensupları kumpas düzenledikleri ortaya çıktı. Cingöz, gazeteci Eşref Kerküklü‘ye verdiği açıklamada, FETÖ’nün sahte deliller oluşturduğunu bildirdi.

Fethullah Gülen adlı aranan terörist başının Türkiye’de iktidar olduğu dönemlerde, Cingöz’ün, ‘Wikiliks belge’leri, ‘Balyoz Ergenekon’ gibi FETÖ kumpas davalarında adı sıkça geçtiği için Türkiye’ye o yıllarda gitmeyi pek doğru bulmayan Cingöz, “Düzmece davalarla Askerlerimiz, Paşalarımız ve bilim insanlarımız yıllarca sorgusuz, sualsız zindanlarda tutuluyolardı. İşte bu dönemde Hollanda’da sessiz kalmamamız gerektiğini arkadaşlarımızla görüştük ve Hollanda Atatürkçü Düşünce Derneği başkanlığını kabul ettik. Ve Hollanda’daki faaliyetlerimiz FETÖ’yü fazlası ile rahatsız etmiş ve Türkiye’ye girdiğim anda tutuklanmam planlanmıştı. Bu nedenle yıllarca sevdiğim anavatanım Türkiyeme gidemiyordum,” açıklamasında bulundu.

 ‘HOLLANDA’DAKİ FETHULLAHÇILAR SAHTE DELİL OLUŞTURMUŞ!’

“Hollanda medyasında beni aşırı Erdoğan’cı olarak göstermişler” diyen Cingöz, “Rotterdam’daki bizim dandik solcular (FETÖ solcuları) onlarda onaylamış benim Erdoğan’cı olduğumu. Hollanda’daki FETÖ’cüler sahte delil oluşturmuşlar ki Hollandalı gazeteciler bile Erdoğan’la yan yana resminin olduğuna inandırılmışlar,” şeklinde konuştu.

İşte o açıklama:

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın