Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda Türk Kuruluşları İstişare Platfromu Başkanı Arif Yakışır ve Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Zekeriya Açkalmaz’ın, gazeteci Eşref Kerküklü’ye verdikleri açıklama Hollanda gündemine bomba gibi...
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Bretten Yeşil Camisi Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Çelik’in, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olduğu öne sürülen iki kişi tarafından saldırıya uğradığı kaydedildi. DİTİB Yönetim Kurulu...
Hollanda Kayserililer Federasyonu Genel Başkanı Hasan Tekten öncülüğünde, Hollanda Türklerin, Bulgar sınır yolsuzluğu masaya yatırıldı. Karayolları ile Anayurda gitmeye çalışan Hollanda Türklerini 'haraca bağlıyan Bulgar...

VİDEO | Sefa Yürükel, Mustafa Cingöz, Arif Yakışır ve Zekeriya Açkalmaz FETÖ tartışması

Hollanda Türk Kuruluşları İstişare Platfromu Başkanı Arif Yakışır ve Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Zekeriya Açkalmaz’ın, gazeteci Eşref Kerküklü’ye verdikleri açıklama Hollanda gündemine bomba gibi düştü. Yakışır FETÖ ile hiç bir bağının olmadığını dile getirmesi ve FETÖ ile ‘mücadele’ ettiğ…

VİDEO | Sefa Yürükel, Mustafa Cingöz, Arif Yakışır ve Zekeriya Açkalmaz FETÖ tartışması

Hollanda Türk Kuruluşları İstişare Platformu Başkanı ve ’ın, gazeteci Eşref ’ye verdikleri açıklama Hollanda gündemine bomba gibi düştü. Yakışır ile hiç bir bağının olmadığını dile getirmesi ve ile ‘mücadele’ ettiğini ifade etmesi, Hollanda Türkleri Konseyi Genel Başkanı ve Hollanda Atatürkçülerin Lideri tarafından çürütüldü. Cingöz ve Yürükel sorulara verdikleri yanıtta: “ sistemin elemanıydı ve FETÖ ile bağı vardı ancak şu an korkusundan FETÖ ile mücadele ettiğini bildiriyor” denildi.

‘Avrupa İslam Üniversitesi Dosyası’ üzerinde çalışma yapan , araştırmasını sürdürmek üzere Hollanda’nın Rotterdam kentinde ve Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Zekeriya Açkalmaz ile bir araya geldi. Yakışır ve Açkalmaz, söyleşi esnasında FETÖ konusuna girerek kendilerinin FETÖ ile her zaman ‘mücadele’ hattında olduklarını ve haklarında ’nde çıkan haberlerden rahatsız olduklarını dile getirdiler.

ARİF YAKIŞIR: BEN HER ZAMAN FETÖ İLE MÜCADELE ETTİM
Yakışır, haberler ilgili yaptığı eleştirel konuşmasında, “Avrupa Türk Gazetesi hakkımda adaletsiz davranmıştır. FETÖ’cü ile ilgili yaptığım bir açıklamayi, ‘Hollanda’da FETÖ’cüler ikiye bölündü’ şeklinde haber yapıldı. Ben hiç bir zaman FETÖ’cü olmadım, ben her zaman FETÖ ile ‘mücadele’ ettim” diyerek çıkan haberleri eleştirdi.

Hollanda’daki Fethullahçı yapılanmayı çok iyi bilen, Hollanda Türkleri Konseyi Genel Başkanı Sefe Yürükel ve , Kerküklü’ye verdikleri açıklamada, Arif Yakışır’ın FETÖ’cü olduğunu ancak sistemin elemanı olduğu için ve koruktuğu için bunu gizlediğini dile getirdiler.

‘YAKIŞIR HOLLANDA’YA KONFERANS İÇİN DAVET ETTİĞİ BÜTÜN AKADEMİSYENLER BUGÜN TÜRKİYE’DE FETÖ’DEN TUTUKLU’
Cingöz, yaptığı açıklamada, “Arif Yakışır diğerleri gibi FETÖ’cüdür ama şu an işlerine gelmiyor bunu dile getirmek. Biz 2011 yılında FETÖ ile mücadele ederken ilk onlar bize karşı çıkıyordu. Yakışır, Atatürk karşıtlarını Hollanda’ya davet ederek konferanslar verdiriyordu. Ve Yakışır’ın o dönem davet ettiği sözde akademisyenlerin hepsi şu an FETÖ’den tutuklu. Yakışır’ın geçmişini biz çok iyi biliyoruz,” dedi.

‘ARİF YAKIŞIR FETÖ İLE BAĞINI İNKAR EDİYOR TÜRKİYE’DEKİ MALVARLIĞI SÖZ KONUSU’
Konu ile ilgili Hollanda Türkleri Konseyi Genel Başkanı Sefa Yürükel’e telefonla bağlanan Kerküklü, Yürükel’e sorular yönetti. Sorulara yanıt veren Yürükel, “Bütün dini kuruluşlar FETÖ ile bir şekilde birlikte hareket etmişlerdir. Bunlara Arif Yakışır dahildir. Bugün herkes inkar ettiği gibi Yakışır’da inkar ediyor ve Türkiye’deki malvarlığının elinden gitmesinden korkuyor bu nedenle de FETÖ ile ‘mücadele’ ettiğini ileri sürüyor. Bunların hepsi FETÖ ile ilişki içindedir,” dedi.

İşte o tartışma: (Yürükel telefonla bağlandı)

Hollanda’da paylaşılan kumpas ‘bildiri’nin iç yüzü ve gerçekler [GÜNCELLENDİ]

Ermeni Anıtı Amsterdam için ‘STK’lardan tartışmalı açıklama

FETÖ ve PKK destekçileri, Hollanda Türklerini kötüye kullandı!

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın