Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Teröre destek verdikleri gerekçesiyle görevlerinden alınan Diyarbakır, Mardin ve Büyükşehir Belediye Başkanlarına sahip çıkan terör sevdalısı Avrupa Birliği Türkiye Raportörü Kati Piri’den sakandal açıklama geldi....
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun terör bağlantılı belediye başkanlarının görevden alınması sonrası yaptıkları açıklamalara tepki gösterdi. Ünal, Gül...
Doğu Perinçek, HDP’li üç belediyeye kayyum atanmasının ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Perinçek, HDP’li belediyelere operasyonla ilgili yaptığı açıklamada “HDP’ye belediye, Mehmetçiğe kurşundur. HDP...

VİDEO | Sefa Yürükel, Mustafa Cingöz, Arif Yakışır ve Zekeriya Açkalmaz FETÖ tartışması

Hollanda Türk Kuruluşları İstişare Platfromu Başkanı Arif Yakışır ve Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Zekeriya Açkalmaz’ın, gazeteci Eşref Kerküklü’ye verdikleri açıklama Hollanda gündemine bomba gibi düştü. Yakışır FETÖ ile hiç bir bağının olmadığını dile getirmesi ve FETÖ ile ‘mücadele’ ettiğ…

VİDEO | Sefa Yürükel, Mustafa Cingöz, Arif Yakışır ve Zekeriya Açkalmaz FETÖ tartışması

ve ’ın, gazeteci Eşref ’ye verdikleri açıklama Hollanda gündemine bomba gibi düştü. ile hiç bir bağının olmadığını dile getirmesi ve FETÖ ile ‘mücadele’ ettiğini ifade etmesi, Hollanda Türkleri Konseyi Genel Başkanı ve Hollanda Atatürkçülerin Lideri tarafından çürütüldü. Cingöz ve Yürükel sorulara verdikleri yanıtta: “ sistemin elemanıydı ve FETÖ ile bağı vardı ancak şu an korkusundan FETÖ ile mücadele ettiğini bildiriyor” denildi.

‘Avrupa İslam Üniversitesi Dosyası’ üzerinde çalışma yapan , araştırmasını sürdürmek üzere Hollanda’nın Rotterdam kentinde Hollanda Türk Kuruluşları İstişare Platformu Başkanı Arif Yakışır ve Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Zekeriya Açkalmaz ile bir araya geldi. Yakışır ve Açkalmaz, söyleşi esnasında FETÖ konusuna girerek kendilerinin FETÖ ile her zaman ‘mücadele’ hattında olduklarını ve haklarında ’nde çıkan haberlerden rahatsız olduklarını dile getirdiler.

ARİF YAKIŞIR: BEN HER ZAMAN FETÖ İLE MÜCADELE ETTİM
Yakışır, haberler ilgili yaptığı eleştirel konuşmasında, “Avrupa Türk Gazetesi hakkımda adaletsiz davranmıştır. FETÖ’cü Ahmet Taşkan ile ilgili yaptığım bir açıklamayi, ‘Hollanda’da FETÖ’cüler ikiye bölündü’ şeklinde haber yapıldı. Ben hiç bir zaman FETÖ’cü olmadım, ben her zaman FETÖ ile ‘mücadele’ ettim” diyerek çıkan haberleri eleştirdi.

Hollanda’daki Fethullahçı yapılanmayı çok iyi bilen, ve , Kerküklü’ye verdikleri açıklamada, Arif Yakışır’ın FETÖ’cü olduğunu ancak sistemin elemanı olduğu için ve koruktuğu için bunu gizlediğini dile getirdiler.

‘YAKIŞIR HOLLANDA’YA KONFERANS İÇİN DAVET ETTİĞİ BÜTÜN AKADEMİSYENLER BUGÜN TÜRKİYE’DE FETÖ’DEN TUTUKLU’
Cingöz, yaptığı açıklamada, “Arif Yakışır diğerleri gibi FETÖ’cüdür ama şu an işlerine gelmiyor bunu dile getirmek. Biz 2011 yılında FETÖ ile mücadele ederken ilk onlar bize karşı çıkıyordu. Yakışır, Atatürk karşıtlarını Hollanda’ya davet ederek konferanslar verdiriyordu. Ve Yakışır’ın o dönem davet ettiği sözde akademisyenlerin hepsi şu an FETÖ’den tutuklu. Yakışır’ın geçmişini biz çok iyi biliyoruz,” dedi.

‘ARİF YAKIŞIR FETÖ İLE BAĞINI İNKAR EDİYOR TÜRKİYE’DEKİ MALVARLIĞI SÖZ KONUSU’
Konu ile ilgili Hollanda Türkleri Konseyi Genel Başkanı Sefa Yürükel’e telefonla bağlanan Kerküklü, Yürükel’e sorular yönetti. Sorulara yanıt veren Yürükel, “Bütün dini kuruluşlar FETÖ ile bir şekilde birlikte hareket etmişlerdir. Bunlara Arif Yakışır dahildir. Bugün herkes inkar ettiği gibi Yakışır’da inkar ediyor ve Türkiye’deki malvarlığının elinden gitmesinden korkuyor bu nedenle de FETÖ ile ‘mücadele’ ettiğini ileri sürüyor. Bunların hepsi FETÖ ile ilişki içindedir,” dedi.

İşte o tartışma: (Yürükel telefonla bağlandı)

Hollanda’da paylaşılan kumpas ‘bildiri’nin iç yüzü ve gerçekler [GÜNCELLENDİ]

Ermeni Anıtı Amsterdam için ‘STK’lardan tartışmalı açıklama

FETÖ ve PKK destekçileri, Hollanda Türklerini kötüye kullandı!

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın