Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Yavuz Nufel SonHaber.eu’den ayrıldı mı?

Yavuz Nufel SonHaber.eu’den ayrıldı mı?

muhabiri Yavuz Nufel, yaptığı yazılı açıklamada, 7 yıldır yazıp çizdiği ’den ayrıldığını okurlarına duyurdu. Nufel açıklamasında, “Son Haberdeki saygıdeğer dostlarım, okurlarım; sosyal medyadaki takipçilerim; 7 yıldır yazıp çizdiğim, haber peşinde koşturduğum SonHaber’den fiilen ayrılmış bulunuyorum. Artık sahnelere daha fazla zaman ayıracağım” gibi bir açıklama paylaştı.

Nufel’i ve Sonhaber’i yakından takip eden gazeteciler, Nufel’in ayrılmadığını yazılı açıklamada bulunarak, ‘Yavuz Nufel SonHaber’den ayrıldı’ havasını vermek için böyle bir paylaşım yaptığı ileri sürüyor.

’daki gazeteciler arasında yapılan kulislerde, “Yavuz Nufel, Sonhaber adlı internet sitesinde yıllarca çalıştığı gibi hala çalışıyor. Bunu anlamak için siteye eklenen haberlerdeki başlıklar ve haberlerin içindeki düşük ifadeler ve harf hataları; Nufel’in hala site için de aktif olduğunu gösteriyor” denildi.

“Nufel, Hollanda’da vergi dairelerine ve sosyal ödenek veren () kurumlara yakalanmamak için, ‘ayrıldı’ algısını oluşturmaya çalışıyor” diyen gazeteciler, “‘Sahnelere’ vakit bulamadığı için böyle bir kararı aldığını bildiren Nufel, 2018 yılının büyük bir kısmını ‘sahneler’ de geçireceğini bir nevi ifade etmiş oluyor. Bakalım 2018 yılında kaç ‘sahne’ alacak ve SonHaber de yer alan köşe yazılarına yenisi eklenecek mi? Zira, Nufel açıklamasının devamın da, ‘haber7, Türkiye gazetesi, kanalavrupa’ ve gibi gazetelerle gönül bağı olduğu gibi SonHaber sitesi ile de gönül bağı olacağını bildiriyor. Ancak Nufel, adını saydığı haber sitelerinde hiç bir köşe yazısının olmadığını ve o sitelerde Yavuz Nufel ile ilgili sürekli haberler yayınlanmadığını biliyoruz” şeklinde konuşuldu.

“Önümüzdeki süreçte Sonhaber.eu de Nufel ile ilgili yeni haberler, bildiriler ve duyurular yer alacak mı bunun takipçisi olacağız.” diyen araştırmacı gazeteciler açıklamayı şöyle sürdürdü: “Bazı gelişmeler belgelenmez ama bölük-pörçük parçacıklar ile büyük tablo ortaya çıkarılır. Nufel’in, ‘ayrıldım’ dediği nokta da tamda bu. Ufak-tefek gelişmeler bir araya toplanıldığı zaman Nufel’in ayrılmadığı anlaşılıyor. Yılın ilk ayı, gelecek aylarda SonHaber.eu’deki gelişmeler ve Nufel ile ilgili paylaşımlar; Yavuz Nufel’in ayrılmadığını sadece gizlendiğini ortaya çıkaracaktir. Ayrıca, ’nın, Yavuz Nufel’den hemen sonra Sonhaber.eu’den ayrılması acaba yeni bir haber sitesi kurarak ordan mı devam edecekleri sorularını da akıllara getirdi”

YeniVatanGazetesi.com 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın