Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Macaristan'ın Pécs şehrinden gelen  Emekliler Derneği ( Nyugdíjasok Egyesülete ) ve Pécs Beş Kule Kamu Çıkarı Emekli Sendikası ( Pécsi Öttorony Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet ) Başkanı ve temsilcileri...
Türkiye yurtdışındaki FETÖ'cüleri yakalamak için yaptığı nokta operasyonları Hollanda yapılanmasında büyük panik yarattı. 
Hollanda hükümeti, aralarında Hollanda yargısı tarafından terör örgütülerine milyonlarca euro ve lojistik destek verdigi ortaya çıktı, konu Hollanda dışişleri bakanlığınca doğrulandı.

YEE ile TMV arasında iş birliği protokolü

YEE ile TMV arasında iş birliği protokolü

ANKARA (AA) – (YEE) ile Türkiye Maarif Vakfı arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ve Türkiye Maarif Vakfı () Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, iki kurum arasındaki ortak çalışma alanları ve iş birliğini içeren protokolü, enstitünün Ankara’daki başkanlığında imzaladı.

Türkiye’nin yurt dışında özellikle kültürel faaliyetler konusunda iş birliği yapması gerektiğini ifade eden Ateş, “İki vakfın iş birliğiyle Türkiye, yurt dışında çok daha geniş coğrafyaya yayılacak.” ifadelerini kullandı.

Ateş, yapılan anlaşmanın, yıllardır yurt dışında Türkiye’ye temsil ettiği iddia eden FETÖ terör örgütüne karşısında güçlü bir cevap niteliğinde olduğunu söyledi.

Başkan Akgün ise TMV’nin kuruluşundan bu yana YEE ile çok yakın çalıştıklarını belirtti.

Her iki kurumun da bundan sonra yurt dışında daha güçlü olacağını vurgulayan Akgün, “Bugün imzalanan iş birliği protokolü, inşallah bu iki kurumun yurt dışında güçlü bir şekilde bir iş birliğinin temelini atacaktır.” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın