Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Dr. Ayhan Vergili, 1970’te Sivas ili Suşehri ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi...
Hollanda'da gerçekleşmesi beklenilen "kardeşlik, dayanışma ve şenlik" manasında düzenlenen "Türk Kültür Festivali'na" PKK destekçisi kurumlarca sabotaj ve ayrıştırıcı çağırısı; Sevcan Orhan'nın festivalde yer alması beklenilirken,...
KARS’ın Paslı köyündeki kayıp Sedanur’la ilgili şüpheli olarak gözaltına alınan Ertan Bozkurt, gözaltı öncesinde Müge Anlı’nın programına bağlanıp bir sürü yalan söylemiş. KARS’ın Kağızman ilçesine...

Yelken: BODTO Tirhandil Kış Trofesi

Yelken: BODTO Tirhandil Kış Trofesi

MUĞLA (AA) – Muğla’nın ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Ticaret Odası (BODTO) Tirhandil Kış Trofesi’nin 1. ayak yarışları tamamlandı.

Era Kulübü tarafından BODTO’nun desteğiyle düzenlenen ve 4 bölümden oluşan organizasyonda 1. ayak mücadelesi, ikinci gün yarışlarıyla sona erdi.

Yarışların ikinci gününde 11 tekne yer aldı. Ekipler, Bodrum açıklarında başlayan ikinci gün mücadelesinde yaklaşık 9 millik Bodrum-Karaada-Tavşan Burnu-Karada rotasında yarıştı.

Bodrum’a özgü olarak bilinen ve ilçede yapılan tekne türlerinden biri olan tirhandilleri tanıtmanın da amaçlandığı organizasyonun 1. ayağının ikinci gününde “Kalita” adlı teknenin ekibi birinci oldu. Genel sıralamada ise en iyi dereceyi ilk gün yarışlarının birincisi “Gargantua” adlı teknenin ekibi yaptı.

Organizasyonun yetkililerinden olan ve “Whisper 1” adlı tekneyle yarışa katılan Süleyman Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışlara gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını belirterek, “Bizim bölgemizde üretilen teknelerin yarışması çok önemli.” diye konuştu.

Organizasyonda ikinci ayak yarışları, 18-19 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın