Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
31 Mart seçimleri sonrası Ekrem İmamoğlu’nun makamına astırdığı ve mazbatasının elinden alınmasıyla birlikte indirilen Atatürk tablosu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı...
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 12 üniversitede yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar kuruldu. Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı enstitü, fakülte ve yüksekokulların kurulması, kapatılması ve...
AK Parti seçim sonrasında kulis bilgilerine göre görevden almalar, birkaç kişi ile son bulmayacak.

Yeni Bir Çiftlik Bank Haberi

Yeni Bir Çiftlik Bank Haberi

Yeni Bir Haberi. 2018 yılından bu yana süren çiftlik bank soruşturmalarında elde edilen verilere bir yenisi eklenerek basın mensuplarınca paylaşıldı. Devam eden soruşturma öncesinde hakkında yakalama kararı bulunan göz altına alındı. Emniyet Müdürlüğüne götürülen şüphelinin Emniyet yetkililerince halen ifadesi alındığı açıklandı .Çekmeköy’deki evinde bulunan Çiftlik Bankın sosyal medya sorumlusu olarak bilinmekteydi.

Büyük Vurgun

Medyada son zamanların en büyük vurgunu olarak tanımlanan Çiftlik Bank hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca suç işlemek amacıyla örgüt kurma, üye olma, bilişim sistemlerini kullanarak dolandırıcılık, haksız kazanılan malların aklanması suçları üzerinden dava açılmıştı.

Bu kapsamda Çiftlikbank şirketlerine kayyum atanması, mali suçlar ve vergi dairesi ile irtibat kurulması, çok sayıda olayla ilgisi olabileceği zannedilen şüphelilerin yakalanması, kırmızı bültenle aranma, iade talepleri, tutuklanma ya da adli kontrol işlemleri yapılmış ve halen devam etmektedir.

Hatırlatma

500 milyon liralık vurgunla adından bahsettiren Çiftlik Bank Mehmet Aydın 70.000 Türk Vatandaşını dolandırarak Uruguay’a kaçmıştı. Dolandırıldıklarını anlayan mağdurlar suç duyurusunda bulunarak Çiftlik Bank hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına aracılık etmişlerdi.

Şirket hakkında açıklamalarda bulunarak üyelerine ses kaydı yollayan Mehmet Aydın’ın sesli mesaj içeriğinde üyelere geçmiş olsun dileklerinde bulunduğu, mağduriyette ana kişinin kendisi olduğunu, üyelere ödemelerin en kısa sürede yapılacağını ve şirkette yolsuzluklar yapan yakın kişilerin olduğunu belirtmişti. Henüz yakalanamayan ve son model spor arabası ile objektiflere yakalanan Mehmet Aydın basında zaman zaman yer almaktadır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın