Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...

Yeni Bir Çiftlik Bank Haberi

Yeni Bir Çiftlik Bank Haberi

Yeni Bir . 2018 yılından bu yana süren soruşturmalarında elde edilen verilere bir yenisi eklenerek basın mensuplarınca paylaşıldı. Devam eden soruşturma öncesinde hakkında yakalama kararı bulunan göz altına alındı. Emniyet Müdürlüğüne götürülen şüphelinin Emniyet yetkililerince halen ifadesi alındığı açıklandı .Çekmeköy’deki evinde bulunan Çiftlik Bankın sosyal medya sorumlusu olarak bilinmekteydi.

Büyük Vurgun

Medyada son zamanların en büyük vurgunu olarak tanımlanan Çiftlik Bank hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca suç işlemek amacıyla örgüt kurma, üye olma, bilişim sistemlerini kullanarak dolandırıcılık, haksız kazanılan malların aklanması suçları üzerinden dava açılmıştı.

Bu kapsamda Çiftlikbank şirketlerine kayyum atanması, mali suçlar ve vergi dairesi ile irtibat kurulması, çok sayıda olayla ilgisi olabileceği zannedilen şüphelilerin yakalanması, kırmızı bültenle aranma, iade talepleri, tutuklanma ya da adli kontrol işlemleri yapılmış ve halen devam etmektedir.

Hatırlatma

500 milyon liralık vurgunla adından bahsettiren Çiftlik Bank Mehmet Aydın 70.000 Türk Vatandaşını dolandırarak Uruguay’a kaçmıştı. Dolandırıldıklarını anlayan mağdurlar suç duyurusunda bulunarak Çiftlik Bank hakkında yasal işlemlerin başlatılmasına aracılık etmişlerdi.

Şirket hakkında açıklamalarda bulunarak üyelerine ses kaydı yollayan Mehmet Aydın’ın sesli mesaj içeriğinde üyelere geçmiş olsun dileklerinde bulunduğu, mağduriyette ana kişinin kendisi olduğunu, üyelere ödemelerin en kısa sürede yapılacağını ve şirkette yolsuzluklar yapan yakın kişilerin olduğunu belirtmişti. Henüz yakalanamayan ve son model spor arabası ile objektiflere yakalanan Mehmet Aydın basında zaman zaman yer almaktadır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın