Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...
Irak Türkmen Cephesi (İTC) Türkiye önceki dönem temsilcisi ve İTC YK ve İdari Heyet Üyesi Dr. Hicran Kazancı'nın verdiği açıklama tartişmaları beraberinde getirdi.

YEŞİLÇAM NOSTALJİSİ TÜRKAN ŞORAY MAKYAJI…

Zümrüt İlter

Zümrüt İlter

Yay şeklinde kaşları,hafif dolgun dudakları,uzun kirpikleri,kömür karası gözleri olan Türkan şoray gibi özelliklere sahip yüz hatlarınız yok ise üzülmeyin, bir kaç dokunuşla, herşeyi değiştirebilirsiniz. Sinema ve tv tarihinde oyunculuğu ile kendine saygın bir yer edinmiş ,güzelliği ve gözleriyle, erkeklerin hayal ettiği ve kadınların ikonu haline gelmiş bir starımızdır Türkan şoray.

Makyajımıza başlamadan önce temizlenmiş cildimize nemlendirici sürüp bir süre bekletin,daha sonra kendi ten renginize uygun bir fondöten uygulayın. Göz makyajiniza başlamadan önce far bazınızla gözünüzü makyaja hazırlayın. Türkan şoray makyajinda öncelik gözlerimizi iri göstermektir, bundan dolayı gözünüzün içine asla kalem çekmemelisiniz, çünkü bu işlem gözünüzü olduğundan daha ufak gösterecektir. Öncelikle gözünüzün içine beyaz kalem çekin, bu yöntem gözünüzü daha iri ve daha parlak gösterecektir. Göz çevrenize ten renginizden 1-2 ton açık bir kapatıcı ile kapatın ve transparan bir pudra ile sabitleyin.Gözünüzün alt kirpiklerinin hizasına, alt kirpiklerinizin yarısından başlayarak siyah kalem çekin. Bu uygulamayı eyeliner ile de yapabilirsiniz.

Ancak bunu iç kısmına değil dış kısmına uygulamalısınız Gözünüzün üst kısmına göz pınarlarınızdan başlayarak ince bir eyeliner çekin, eyelineri biraz uzun ve düz çekerseniz gözleriniz daha da iri görünecektir Kirpiklerinize maskarayı kirpik diplerinden başlayarak dikkatli bir şekilde tek kat uygulayın ,kuruduktan sonra ikinci kata geçin. Kirpikleriniz seyrekse daha dolgun bir görünüm için takma kirpik kullanabilirsiniz,yada daha fazla hacim veren iyi bir marka rimel ile dolgunluk sağlayabilirsiniz Allık kullanırken bu makyajı tamamlayıcı toprak ve kırmızı tonları kullanabilirsiniz .Çünkü Türkan şoray `ın unutulmaz flimlerinde olduğu gibi eski zamanlarda kırmızı allıklar tercih edilirdi.

Son olarak, dudaklarımızıda dudak kalemi yardımıyla daha dolgun bor görünüme kavuşturabiliriz. Bu islemi yaparken dikkat etmemiz gereken adım kullanacağımız ruj renginden bir ton koyu renk dudak kalemi seçmemiz gerektiğidir. Dudaklarımızı hafifçe boyayarak dudak hatlarımızı büyüttükten sonra,seçmiş olduğumuz ruju sürünce dudaklarınızın daha dolgun göründüğünü farkedeceksiniz Dudaklarınızda kırmızı veya nude tonlarda ruj kullanabilirsiniz.Parlak renkli kırmızı rujlar siyahla uyumunu herzaman ortaya koymuştur.

Ve son olarak dudağınızın kenarına siyah bir kalemle çizeceğiniz minik bir ben ile son noktayı koymuş olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın