Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Yetiştirme yurdundaki vahşette kız çocuğunun ifadesi: Öldürmek istedim

Yetiştirme yurdundaki vahşette kız çocuğunun ifadesi: Öldürmek istedim
’da, yetiştirme yurdunda kalan kız çocuğu A.N.E. 15, aynı yurtta kalan oğlu D.V.P.’yi 6 vurup, merdivenlerden çektikten sonra başını duvara vurarak, ağır yaralamıştı. Kız çocuğunun kan donduran ifadesi ortaya çıktı. Vaka, pazar günü, Kepez ilçesine bağlı Fabrikalar Mahallesi’ndeki ’nda alana geldi. Yurtta kalan kız çocuğu A.N.E., tuvalete götürdüğü oğlu D.V.P.’nin boğazını sıkarak, başını kerelerce beton tabana vurdu. Bayılan çocuğu bulunduğu 2’nci katın merdivenlerinden taban kata kadar çeken A.N.E., yurt müdürünün odasının kapısına vazgeçti. Vaziyeti fark eden yurt misyonlularının ihbarıyla gelen sıhhat takımlarının müdahale ettiği D.V.P., Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürülerek rehabilitasyona alındı. Yoğun bakıma alınan D.V.P.’nin sıhhat vaziyetinin kritik olduğu belirtildi. Nezaretine alınan A.N.E. ise sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı barış ceza egemenliğince hapsedildi.

Yurttan kaçmış

A.N.E.’nin, Çocuk Kabahatleri Soruşturma ve Çocuk İzleme Merkezi Bürosu’nda verdiği ifade ortaya çıktı. Yetiştirme yurduna vakadan 4 gün evvel geldiğini ve ilk kabul ünitesinde kaldığını söyleyen A.N.E., anne ve babasının boşandığını anlattı. Devlet gözetmesinde olduğunu, babasının Antalya’da, annesinin ise İzmir’de oturduğunu belirten A.N.E., mektebe devam etmediğini kaydoldu. A.N.E., yurttan kaçtığını ve tutulup, tekerrür getirildiğini söyledi. 

‘Tuvalette boğazını sıktım, başını 20 kere tabana vurdum’

A.N.E., başka odada kalan D.V.P.’yi ilk kabul ünitesinde kalması dolayısıyla tanıdığını söyledi. Vaka günü herkesin yemekte olduğunu, kendisinin de D.V.P. ile ortak salonda olduğunu anlatan A.N.E, ifadesinde şunları kaydoldu:

“D.V.P.’ye, ‘Sen de yemeğe git. Ben tuvalete gidip, geleceğim’ dedim. O da bana, ‘Ben de seninle gelebilir miyim?’ dedi. Ben de ‘gel’ deyip, elinden yakalayıp, götürdüm. Tuvalette bulunduğumuz sırada nedensiz yere D.V.P.’nin boğazını sıktım. Kafasını 20 kere tabana vurdum. Bayıldı. Baygınken elinden yakalayıp, çekiştirerek, 2’nci kattan merdivenlerden çekerek, müdürün kapısının önüne vazgeçtim. Niye bıraktığımı öğrenmiyorum.”

‘Öldürmek istedim’

D.V.P.’yi öldürmek istediğini ve bunun sebebi olmadığını dile getiren A.N.E., şöyle devam etti: 

“Can Verdiğini düşünerek, çekip, müdür odasına götürmeye karar verdim. Yaptığımdan pişman değilim. Hasar vermek istedim, öldürmek istedim. Bunun bir nedeni yok. Rastgele bir psikolojik meselem yok. Canım istediği için hasar verdim. Rastgele bir münazara veya müzakere vakamız da olmamıştı. Hatta yurtta ablası da kalıyor. Onunla da aramızda bir müzakere yaşanmadı. D.V.P. bana rastgele bir şey yapmadı ve söylemedi. Daha evvel böyle bir vakaya karışmadım. İlk kere böyle bir şey yaptım. Vaka tarihinde uyuşturucu madde veya hap kullanmamıştım. Rastgele bir kimse, D.V.P.’yi öldürmem mevzusunda direktif vermedi, para vermedi. Durduk yere öldürmeye karar verdim. Dinlediğim kadarıyla can vermemiş ve sağlık kurumundaymış. Can Verdiğini varsayarak, çekip, müdür odasının önüne vazgeçmiştim. Pişman değilim.”

Kabahate çekilen A.N.E.’nin avukatı ise çocuğun beyanlarına katılmadığını, psikolojik dayanağa lüzumu olduğunu söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın