Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Yeşilçam'ın usta sanatçısı Sevda Ferdağ'dan üzücü haber geldi. Sevda Ferdağ'ın aniden fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı ve ameliyata alındığı duyuruldu. Sevda Ferdağ'ın hayatı hakkında merak edilen bilgileri...
Rotterdam'da yeni görevine başlayan TC. Başkonsolosu Aytaç Yılmaz kurum ziyaretlerini kabul etmeye başladı.
Meningokok olarak ta bilinen Neisseria Meningitidis adlı bakterinin neden olduğu hastalıklara Meningokok Hastalığı denir. Bu hastalık beyin zarını, omuriliğini (menenjit) ve kan dolaşımını etkiler. 2015'e...

YTÜ'de robotlar yarışıyor

YTÜ'de robotlar yarışıyor

İSTANBUL (AA) – Robotların hünerlerini sergileyeceği “Yıldız Robocon” yarışması başladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi () Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından düzenlenen “Yıldız Robocon” yarışmasının açılışı, Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bu yıl 4.sü düzenlenen yarışma, elektrik, elektronik, mekatronik, kontrol ve otomasyon, makine mühendisliği ve teknik lise öğrencileriyle birlikte robotiğe ilgi duyanları bir araya getirdi.

Yarışmada, “158 Mini Sumo”, “78 Çizgi İzleyen”, “15 Robocross”, “8 Yangın Söndüren”, “15 Labirent Çözen”, “12 Serbest Kategori” ve “16 Yıldız Savaşları” robotu, 7 farklı kategoride yarışacak.

“Yıldız Savaşları” kategorisinde robotlar, arena içerisinde uzaktan kumanda ile kontrol edilen ateş püskürtme, testereyle parçalama, kaldırıp fırlatma gibi özel silahlarıyla savaşacak.

Yarışma, yarın yapılacak final mücadelesinin ardından düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın