Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.

YTÜ'de robotlar yarışıyor

YTÜ'de robotlar yarışıyor

İSTANBUL (AA) – Robotların hünerlerini sergileyeceği “Yıldız Robocon” yarışması başladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi () Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından düzenlenen “Yıldız Robocon” yarışmasının açılışı, Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bu yıl 4.sü düzenlenen yarışma, elektrik, elektronik, mekatronik, kontrol ve otomasyon, makine mühendisliği ve teknik lise öğrencileriyle birlikte robotiğe ilgi duyanları bir araya getirdi.

Yarışmada, “158 Mini Sumo”, “78 Çizgi İzleyen”, “15 Robocross”, “8 Yangın Söndüren”, “15 Labirent Çözen”, “12 Serbest Kategori” ve “16 Yıldız Savaşları” robotu, 7 farklı kategoride yarışacak.

“Yıldız Savaşları” kategorisinde robotlar, arena içerisinde uzaktan kumanda ile kontrol edilen ateş püskürtme, testereyle parçalama, kaldırıp fırlatma gibi özel silahlarıyla savaşacak.

Yarışma, yarın yapılacak final mücadelesinin ardından düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın