Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, eylemin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alındığını, sorumlular hakkında yasal işlemin başlatılacağınu bildirildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı Cumhurbaşkanlığı yakından takip ediyor.

Zaman yazarı Veyis Güngör STK başkanlarını pervasızca kötüye kullanıyor!

Fethullahçı Terör Örgütü’nün propaganda medyası eski zaman gazetesi yazarı ve Hollanda ‘Türkevi’ adlı oluşumun başkanı Veyis Güngör ve sözde ‘moderatör’ Ahmet Suat Arı, kişisel kin ve nefret duygularını ‘toplumsal tepki’ gibi göstermek için sözde ‘bildiri’ hazırladıkları ve bu bildiriye imza topluyarak olay büyük bir tepki toplamış gibi Ankara’ya yansıtmak için STK yöneticileriden baskı yolu ile imza topladıkları ortaya çıktı. 

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk tarafından UETD Hollanda başkanlığından kovulan Fethullahçı yazar Veyis Güngör hazırladığı sözde‘bildiri’nin Haber.nl adlı sitenin aylık gazete sayfasında yer alacağı öğrenildi.

Mustafa Ayrancı

‘NOGAY TÜRKLERİ, DHP/PKK-FETÖ İLE BİRLEŞTİ’

Gazeteciler, PKK ve Ermeni Diasporasına destek vermesi ile bilinen, , Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil ve ile konuyu görüştüler. PKK destekçisi Ayrancı ile Orhan’nın imzasının olduğu kesinleşirken, Çitil’in imza atıp atmadığı belirlenmedi.

‘FETÖ’CÜ YAZAR VEYİS GÜNGÖR’DEN İMZA BASKISI’

FETÖ’nün hazırlatığı sözde ‘bildiri’ için imza toplamak üzere STK yöneticilerini arıyan Ahmet Suat Arı, umduğunu bulamayınca Güngür’ü devreye soktuğu öğrenildi. Gazetecilerin sorusuna yanıt veren Orhan Demirci, “Ahmet Suat Arı aradı beni imza için ancak ben imza felan vermedim ve toplantıdayım diyerek Ahmet Suat Arı’nın yüzüne telefonu kapattım. Daha sonra Veyis Güngör aradı ve imza konusuna girdi ve imza vermem için aracı oldu. bende tamam dedim ama hangi konu ile ilgili olduğunu bilmiyorum,” dedi.

“Nogay Türklerinin, PKK ve FETÖ ile aynı safta yer alması sizi hiç rahatsız etmiyecek mi” soru karşısında, Orhan Demirci, sessiz kaldı.

Ayrıca, UETD’den kovulan ve üyeliği dahi silinen Veyis Güngör, “CDA’lı milletvekili bu sefer faka bastı” başlıklı köşe yazısında kendisini UETD’den kovan, Metin Külük’e karşı tehdit ve hakaret içeren satırlara yer vermişti. Güngör’ün tehdit ve hakaretlerini YENİVATANGAZETESİ.COM ortaya çıkarınca; gazeteyi susturmak için arayışlar için de olduğu gelen bilgiler arasında.

Veyis Güngör’ün yazdığı ancak 15 Temmuz FETÖ darbesinden sonra piyasadan kaldırdığı ‘Amsterdam Mektupları’ kitabının arka sayfası.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın