Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

Zillet ittifakında: Kaos!

İdeolojileri birbirine benzemeyen muhalefet partilerinin kurduğu ittifak, bu partilerde kimlik sorunu yaşanmasına yol açtı. CHP’nin HDP’ye benzediği, Saadet Partisi’nin CHP’leştiği yorumları yapılırken HDP’nin Kandil’den yönetildiği, İP’in de Kandil’den talimat alan bir parti ile nasıl oluyor da aynı çatı altında siyaset yaptığı sorgulanıyor. Nasıl bir pazarlık içerisindeler. Kimler kimlerden ne isteyecek ve sonrasında nasıl bir kaos çıkacak? İşte kirli ittifakın detayları…

31 Mart Yerel seçimlerine az bir zaman kala, siyaset arenasında tuhaf olaylar yaşanıyor. Muhalefette yaşanan bu kimlik bunalımı aHaber’de yayınlanan bir analizde detaylarıyla ortaya serildi.

“4 BENZEMEZ”İN İTTİFAKI!
Bir yanda Cumhur İttifakı var, diğer yanda kendisini millet ittifakı olarak isimlendiren bir ittifak var. Bu ittifaka biraz yakından bakmak lazım.

Baktığınız zaman bu partilerin ideolojileri hiç de uyuşmuyor. Bu partiler bir kimlik bunalımı mı yaşıyor, yoksa arkasında başka saikler mi var?

TALİMATLAR KANDİL’DEN…
, , İP VE ittifakından söz ediyoruz. Bu noktada İP mi CHP’leşiyor, CHP mi İP’leşiyor? mi CHP’lileşiyor, CHP HDP’lileşiyor mu? HDP’nin doğrudan Kandil’den aldığı talimatlar olduğunu, partinin Kandil’den yönetildiğini biliyoruz.

“KİMLER KİMLERDEN NE İSTEYECEK?”
İdeolojileri bu kadar ayrı iken nasıl oluyor da işbirliğine gidiyorlar. Birbirlerine mi benzemeye başladılar! Ve en önemlisi; seçimden sonrası için nasıl bir pazarlık içerisindeler. Kimler kimlerden ne isteyecek ve sonrasında nasıl bir kaos çıkacak?

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın